Cloudware Polska | IBM Platinum Business Partner +48 22 535 38 88 kontakt@bezpiecznesystemyit.pl

Bezpieczeństwo systemów IT w firmach

Bezpieczeństwo baz danych. O tym trzeba pamiętać

Temat bezpieczeństwa baz danych samych w sobie był do niedawna w pewnym sensie pomijany, ale w wyniku nowych regulacji prawnych (GDPR/RODO) jego znaczenie znacznie wzrosło. Sprawdź o czym trzeba pamiętać dbając o bezpieczeństwo danych.

Sztuczna inteligencja – jak wykorzystać ją do poprawy cyberbezpieczeństwa

Szacuje się, że w każdej dużej firmie w ciągu dnia dochodzi do około 200 tysięcy incydentów bezpieczeństwa, z których każdy powinien być sprawdzony. Aby sprostać takim obciążeniom, w budowaniu narzędzi bezpieczeństwa coraz częściej wykorzystuje się sztuczną inteligencję.

Najpopularniejsze metody ataków na dane firmowe

Z raportu IBM X-Force Threat Intelligence Index 2018 wynika, że w 2017 r. z baz danych wyciekło ponad 2,9 miliarda rekordów. Branże najczęściej atakowane w 2018 w roku to finanse i ubezpieczenia, transport i wyspecjalizowane usługi doradcze.

Sztuczna inteligencja a cybezagrożenia – jak rozwój technologii wpływa na sposoby ataków hakerskich

Przetwarzanie kognitywne i narzędzia oparte na sztucznej inteligencji coraz szerzej wykorzystywane są w procesach związanych z bezpieczeństwem systemów informatycznych. – Niestety cyberprzestępcy też udoskonalają swoje narzędzia korzystając z możliwości, jakie daje sztuczna inteligencja

Backup i archiwizacja. Zabezpiecz się przed utratą lub uszkodzeniem danych

Co zrobić, jeśli na którymś poziomie polityka bezpieczeństwa zawiedzie i dane zostaną utracone lub uszkodzone? Sposobem na ratunek w takiej sytuacji jest backup i archiwizacja. Jakie są podstawowe zasady skutecznego backupu?

Cyberbezpieczeństwo w firmie – główne zasady

Jakie zasady bezpieczeństwa rekomendują eksperci Cloudware na poziomie pojedynczego pracownika, a jakie na poziomie korporacyjnym?

Polityka bezpieczeństwa firmy. Jakie są najczęstsze błędy?

Jakie błędy i luki najczęściej widać w polityce bezpieczeństwa firm? Na co przede wszystkim powinni zwracać uwagę przedsiębiorcy i pracownicy?

Zagrożenie bezpieczeństwa danych. Jak go uniknąć?

Jak zmieniają się obszary będące źródłem niebezpieczeństwa? Czy częstsze są celowe ataki, czy awarie i działania przypadkowe, skutkujące utratą lub uszkodzeniem danych? Jakie są główne przyczyny zagrożenia bezpieczeństwa danych?

Konta uprzywilejowane to źródło zagrożeń. Jak nimi zarządzać?

Konta uprzywilejowane to niezwykle istotny obszar, który nieuregulowany niesie bezpośrednie zagrożenie umożliwienia dostępu do danych systemów i aplikacji organizacji.

Cyberataki w biznesie

Na co najczęściej narażone jest bezpieczeństwo systemów IT i jak unikać zagrożeń? Jakie technologie, a może luki czy niedopatrzenia szczególnie chętnie wykorzystują autorzy ataków?
1 2