Cloudware Polska | IBM Platinum Business Partner +48 22 535 38 88 kontakt@bezpiecznesystemyit.pl

Pobierz poradnik dla manadżerów

o bezpieczeństwie danych w firmie

Pobierz darmowy materiał i poznaj rozwiązania IT, które chronią przedsiębiorstwa przed cyberzagrożeniami, przygotowany przez ekspertów IBM i Cloudware Polska

Podaj dane, by pobrać poradnik:

Poradnik przygotowali eksperci

Bezpieczeństwo systemów IT i danych rozumiane nie jako stan, ale jako proces, to nieustanny wyścig zbrojeń. Przestępcy wyszukują coraz to nowszych wektorów ataku.

Jako firma posiadająca wieloletnie relacje ze swoimi klientami, Cloudware podchodzi do zagadnienia bezpieczeństwa w organizacjach w sposób kompleksowy. Zapewniamy zarówno doradztwo, jak i dedykowane usługi szyte na miarę.

- Paweł Kowalski

Dyrektor ds. przedsprzedaży Cloudware Polska

Przeczytaj!

Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów IBM i Cloudware Polska

Dowiedz się

Na jakie niebezpieczeństwa są narażone systemy informatyczne firm

Przygotuj firmę

Uniknij zagrożeń, które mogą narazić biznes na straty finansowe i wizerunkowe

Czego dowiesz się z poradnika?

Ponad 40 procent polskich przedsiębiorstw miało do czynienia z atakiem typu BPC (Business Process Compromise), a 50 proc. menedżerów zarządzających średnimi i dużymi firmami w naszym kraju nie ma świadomości zagrożenia, a tym bardziej konsekwencji – wynika z raportu portalu Interaktywnie.com. Przestępcy intensywnie wyszukują luk nie tylko w systemach zabezpieczających, ale przede wszystkim już w samych procesach biznesowych i procedurach, które w firmach zostały wdrożone. Jeśli je znajdą i wykorzystają, atak powoduje zazwyczaj olbrzymie straty, spowodowane w najlepszym przypadku przestojem biznesowym.

W poradniku znajdziesz odpowiedź m.in. na te pytania:

  • Jakie technologie, a może luki czy niedopatrzenia szczególnie chętnie wykorzystują autorzy ataków?
  • Na czym powinni skupić się specjaliści pracujący nad systemami zabezpieczeń?
  • Jak zmieniają się obszary będące źródłem niebezpieczeństwa?
  • Jakie powinny być zasady bezpieczeństwa na poziomie pojedynczego pracownika, a jakie na poziomie korporacyjnym?
  • Jakie rozwiązania hardware są bezpieczne?

Jak skutecznie zabezpieczyć systemy IT firmy?

Do walki z cyberatakami coraz częściej wykorzystywane są narzędzia działające w oparciu o analizę behawioralną. Jako informacje wejściowe dla systemów bezpieczeństwa, oprócz logów i ruchu sieciowego, zaczynają być używane również strumienie audio i wideo. Koncepcją, która może zrewolucjonizować obecne postrzeganie bezpieczeństwa, będzie wykorzystanie mechanizmów uczenia maszynowego. Połączenie rozwiązań organizacyjnych, informatycznych oraz narzędzi wykorzystujących sztuczną inteligencję spowoduje redefinicję tego, jak dbamy o bezpieczeństwo w organizacjach.

Podstawą bezpieczeństwa systemów IT jest też niezawodny hardware, wydajny, odporny na ataki i cechujący się niską awaryjnością. 

Aby dowiedzieć się więcej…